SZLACHETNA PACZKA

Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej „biedzie”. Takim ludziom nie pomagamy.
Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany.

SZLACHETNA PACZKA to oferta dla tych, którzy chcą nie tylko pomagać, ale także rozwijać się i mieć wpływ na rzeczywistość. By się zgłosić, wystarczy wypełnić formularz na www.superw.pl

Aktualnie skupiamy się na poszukiwaniu wolontariuszy, lecz w rejonie Wizna-Rutki-Zawady wciąż poszukujemy nie tylko wolontariuszy, ale także liderów. Niestety, bez Lidera rejon Szlachetnej Paczki nie powstanie. Stąd też nasze pytanie do Państwa. Czy nie znają Państwo odpowiedzialnej osoby, która mogłaby podjąć się tej funkcji?

Bycie Liderem to nie jest zwykły wolontariat. W SZLACHETNEJ PACZCE  łączy się pożyteczne z… pożytecznym – nie tylko pomaga się potrzebującym, ale inwestuje się także w swój rozwój zawodowy. Funkcja Lidera pozwala zdobyć najbardziej pożądane na rynku pracy umiejętności: zarządzanie projektami, zarządzanie ludźmi, umiejętność pracy w zespole. Lider to idealna propozycja dla tych, którzy chcą zdobyć cenne na rynku pracy doświadczenie.

W załączniku przesyłam ogłoszenie oraz kilka grafik promocyjnych. Bardzo liczymy na Państwa odpowiedź i pomoc. Liczymy, że dzięki Państwu uda się nam znaleźć lidera, który zajmie się rejonem Wizna-Rutki-Zawady. Dlatego też prosimy o kontakty do konkretnych, polecanych przez Państwa osób. Liczymy również, że z Państwa pomocą znajdziemy wolontariuszy do tego rejonu.

W razie pytań – jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam serdecznie,

Magdalena Wierzbicka Koordynator ds. Promocji w woj. podlaskim
w programach Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości

Stowarzyszenie WIOSNA
ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków
pr.podlaskie@wiosna.krakow.pl

dodany przez: Targoński Tomasz