Get Adobe Flash player

      12 września na Górze Strękowej odbyły się uroczystości związane z bohaterską obroną odcinka „Wizna” przez polskich żołnierzy podczas kampanii wrześniowej 1939 roku. Obochody zapoczątkowała polowa msza święta w intencji Ojczyzny oraz żołnierzy, którzy oddali swoje życie w Jej obronie, prowdzona przez księdza Stanisława Przygodę. Następnie Oddziałowi Wołomin Związku Strzeleckiego, działającemu przy Stowarzyszeniu „Wizna 1939”, nadano imię kpt. Stanisława Brykalskiego. Kolejnym punktem uroczystości była inscenizacja pt. „Jesteśmy Polski warci” w wykonaniu grupy teatralnej „Galernicy sztuki” z Zakladu Karnego w Czerwonym Borze. Ostatnią częścią obchodów było złożenie wieńców i zapalenie zniczy przez przedstawicieli władz samorządowych, rodzin poległych w tym miejscu żołnierzy, oraz wielu organizacji pozarządowych.

 

ZDJĘCIA

Polecamy

     e-puap

elektroniczna skrzynka podawcza

mapa

oeeatlas-przyrody

mapa zagrożeń

NOE1

litwa

cdbdkw