Get Adobe Flash player

soltys       Nasi sołtysi 10 marca w przeddzień dnia sołtysa wybrali się do stolicy do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi gdzie odbyło się spotkanie z udziałem ministra Krzysztofa Jurgiela i podsekretarzy stanu Rafała Romanowskiego oraz Ryszarda Zarudzkiego.

      1"Spotkanie to dało możliwość podkreślenia roli sołtysów na polskiej wsi i podsumowania działalności. Było okazją, aby wyrazić uznanie za codzienną pracę, za godne reprezentowanie mieszkańców, za wsłuchiwanie się w ich potrzeby oraz za wkład w rozwój lokalnych społeczności."

     Odwiedzili również Świątynię Opatrzności Bożej- kościół wznoszony u zbiegu ulicy Ks. Prymasa Augusta Hlonda i alei Rzeczypospolitej w Wilanowie. Świątynia jest elementem składowym kompleksu Centrum Opatrzności Bożej, w którym zawiera się również Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Panteon Wielkich Polaków. Początkowo budowla miała być realizacją Deklaracji Sejmu Czteroletniego z 5 maja 1791 roku.

 GALERIA

 

1 http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Dzien-Soltysa 

Polecamy

     e-puap

elektroniczna skrzynka podawcza

mapa

oeeatlas-przyrody

mapa zagrożeń

NOE1

litwa

cdbdkw