Dziękujemy za przybycie

      W dniu 5 sierpnia 2018r. odbył się w Zawadach Festyn rodzinny z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Rozpoczęcie festynu poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Zawadach, skąd wszyscy zgromadzeni udali się do Parku, w którym poświęcono nowo postawiony krzyż upamiętniający tak ważną dla Polaków rocznicę. Pracownicy Urzędu Gminy rozdawali okolicznościowe upominki, tj. biało-czerwone chorągiewki.
Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu szacownych gości:

  • Pan Poseł Krzysztof Jurgiel – były minister rolnictwa,
  • Sebastian Łukaszewicz – były doradca ministra Jurgiela,
  • Wojciech Tołkin- Żmijewski – były doradca ministra Jurgiela
  • nadkom. Jacek Borawski Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Łapach,
  • Wójtowie i Burmistrzowie sąsiadujących gmin oraz wielu innych znakomitych gości.

     Wójt Gminy Zawady- Krzysztof Wądołowski wygłosił przemówienie po czym rozpoczął część rozrywkową imprezy. Patronatem medialnym Festynu było Radio JARD 89,2 FM Białystok / 95,5 FM Bielsk Podlaski (najpopularniejsza lokalna rozgłośnia radiowa w regionie), nie mogło obyć się bez głównej prowadzącej Agnieszki Kamińskiej prezenterki Radia Jard, która z niezwykłą swobodą prezentowała zaplanowane atrakcje: pokaz tresury psów patrolowych przeprowadzony przez przewodników z Komendy Miejskiej w Białymstoku, loterię, w której do wygrania były wspaniałe, wartościowe nagrody( telewizor 40”, rower miejski, hulajnoga dla dorosłych), których sponsorami byli : firma Mrolbud oraz Bank Spółdzielczy w Zambrowie Oddział Zawady, liczne atrakcje na placu rozrywkowo- rekreacyjnym dla dzieci i młodzieży, animacje prowadzone przez animatorów STREFY IMPREZ.
     Zabawa była połączona z I Targami Ekonomii Społecznej. Uczestnicy mieli okazję zasięgnąć profesjonalnej porady doradcy zawodowego, który bardzo chętnie odpowiadał na pytania, oferował kursy i szkolenia.
Na festynie frekwencja była ogromna o czym świadczyły kolejki pod namiotami oraz zapełniony plac pod sceną. O 20.00 na rynku mogliśmy usłyszeć „ hej moja droga, hej moja miła” w wykonaniu Kuzyna Zenka jednej z wieczornych gwiazd. O 21.00 koncert wiolonczelowy zagrała Iga Marta Ludkiewicz a z kolei o 21. 30 na scenie pojawiły się 3 piękne, niezwykle utalentowane kobiety słynące z przebojów takich jak: „Mleczko”, „Nie będę Twoja”, czy „Czeski Film” – zespół Top Girls. Zabawę nocną poprowadził zespół Dexter. Artyści od samego początku rozkręcali imprezę śpiewając swoje największe hity. Licznie zgromadzona publiczność nie dawała po sobie poznać zmęczenia. Wszystko przez energię, jaka została przesłana w jej kierunku i odwrotnie. Zabawa trwała do rana. Był to najlepszy festyn w historii i już dzisiaj zapraszamy za rok.

GALERIA

 

dodany przez: Targoński Tomasz