czyste powietrze Program  „Czyste Powietrze”

      W dniu 06 września 2018r w Sali Widowiskowej Urzędu Gminy Zawady odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące Programu „Czyste Powietrze” , przeprowadzone przez pracownika Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.
      Celem programu jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.
Dofinansowanie można otrzymać na wymianę starych pieców i kotłów na paliwo stałe, wymianę okien i drzwi balkonowych oraz na termomodernizację budynków mieszkalnych.
      Nabór wniosków rozpocznie się od 17 września 2018 roku i będzie miał charakter ciągły to znaczy w dowolnym czasie do 2029 roku. Szczegółowe informacje można uzyskać  w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku ul. Św. Rocha 5 lub telefonicznie 85 74 60 241.
      Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Zawady. Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan Sebastian Łukaszewicz, były doradca Ministra Rolnictwa Krzysztofa Jurgiela w latach 2015-2018, a obecnie kandydat do Sejmiku Wojewódzkiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.
      Więcej informacji na stronie:
https://www.mos.gov.pl/aktualnosci/szczegoly/news/103-mld-zl-na-poprawe-jakosci-powietrza-w-polsce/

ZDJĘCIA