Plac zabaw

OTWACIE NOWOCZESNEGO PLACU ZABAW W NOWYCH CHLEBIOTKACH 

      W środę 23 sierpnia 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie, poświęcenie i oddanie do użytku kolejnej inwestycji Gminy Zawady - placu zabaw w Nowych Chlebiotkach. Obiekt powstał w ramach zadania inwestycyjnego „Budowa infrastruktury rekreacyjnej na terenie Gminy Zawady” sfinansowanego z budżetu Gminy z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW na lata 201-2020. W ramach zadania zaplanowano budowę trzech takich obiektów w miejscowościach: Nowe Chlebiotki, Cibory Gałeckie i Targonie Wielkie.  Obiekt jest przeznaczony do użytkowania głównie dla dzieci i młodzieży, jednakże dorośli również znajdą tam miejsce dla siebie na relaksujący bądź aktywny odpoczynek.
      Uroczystego otwarcia dokonali: Wójt Gminy Zawady – Krzysztof Wądołowski, przewodniczący Rady Gminy Zawady – Dariusz Targoński oraz Administrator parafii Nowe Chlebiotki – ks. Andrzej Godlewski, który poświęcił plac aby jego użytkownicy mogli bezpiecznie korzystać z nowoczesnych urządzeń. Z całą pewnością nowy plac zabaw będzie największym i najnowocześniejszym tego typu obiektem w okolicy. Plac zabaw jest przede wszystkim bezpieczny, atrakcyjny oraz ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców Nowych Chlebiotek i okolicznych miejscowości. Zagospodarowanie tego dotychczas porośniętego krzakami i chwastami terenu wpłynie na poprawę wizerunku miejscowości i ożywienie  więzi społecznych.
Plac zabaw został wyposażony w następujące sprzęty:

 • zestaw zabawowy
 • huśtawka ważka
 • huśtawka wahadłowa
 • sprężynowiec koń
 • sprężynowiec motor
 • kosz trójdzielny z tablicą edukacyjno-ekologiczną
 • stół 
 • ławka z bali
 • tablica regulaminowa drewniana
 • zadaszona altana – wiata
 • urządzenia siłowni plenerowej /wyciąg górny + pylon + wyciskanie siedząc; narciarz + pylon + rower, twister + surfer/

      Po części oficjalnej dzieci korzystały z nowych urządzeń i huśtawek, nie zabrakło również cukierków oraz pysznych smakołyków na stołach przygotowanych przez mieszkańców. Dla starszych otwarcie Placu było okazją do wspólnego biesiadowania oraz upieczenia kiełbaski na ognisku.
      Jest to jeden z trzech placów, które powstały na terenie Gminy Zawady i już dzisiaj zapraszamy na otwarcie kolejnego placu już w środę 29 sierpnia 2018 r. w miejscowości Targonie Wielkie.
ZDJĘCIA